Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Zoran Vračević - Vrač

Zoran Vračević - Vrač Jedan od nasih najrenomiranijih producenata, Clubing/Single Mixing veteran, covjek ciji je spisak uspjesnih radova veoma, veoma bogat (Ceca-London Mix, Las Ketchup (2 singla),Kylie, Jamelia, Bob Marley (2 singla), M People, Gloria Estefan, Bond, Narcoti Thrust (2 singla), Aaron Soul, Sugarbabes, Candice Alley,, Nate James, Kathy Brown, Kristine W, Doobie Brothers, Shystie, Raghav, Negrocan, Alabina, Ladies First, Nio...)

Thread Tools Display Modes
Old 27-08-2006, 02:56 PM   #11
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

Default Re: naucna fantastika

Quote:
Originally Posted by perun
Hahahahaha, bas si me nasmejao!!! Svaka ti chast... Radniche.

Ima bogami vise od 1% hemije!!! ha,ha,ha,...

Ovde je skoro bio clanak u nekom casopisu kako se godisnje ovde izskoluje nekoliko hiljada snimatelja godisnje (!!), a otvori se mozda 10 radnih mesta max!!
Ima puno kratkih kurseva..cisto uzimanje para. Ove duze skole su opet mnogo skupe i dugo traju...pokazu ti oni sve ali to ti ne garantuje da ces se snaci na pravom studio sessionu odmah! Praksa je puno vaznija (po meni...)
Onaj ko se pali na studio i studijki posao, vez sigurno zna nesto..tamo samo dobije priliku da diras pravi mikser (koji verovatno neces vise nikad imati priliku da vidis!) i da radis na opremi koju neces moci da kupis!?

Skole nicu ko pecurke posle kise...drzava ih dotira. Tako, sta se desava, mrmoti otvore skolu, dobiju veci deo para za opremu, naprave sebi studio (!!) onda malo preko dana predaju klincima, nocu i za vikend se zezaju u studiju / rade svoje projekte / snimaju za pare - a PLUS dobijaju (SIGURNU) platu na racun skole...easy life!!!
Ima ona engleska poslovica , ide odprilike:
"Ko nezna, od predaje/poducava druge, a ko zna - on radi biznis/uzima pare!"
DaBear is offline  
Old 27-08-2006, 03:19 PM   #12
perun
Pro Member

perun's Avatar

Ajde. da ne precenim "talentovane", ali, veruj mi, Mr.Lou, da je talenat 8 puta bitniji. Kakav rad??? O cemu ti pricas??? Naravno da je i on itekako vazan, ali da je presudan...? Gresis!

Produkcija, komponovanje, aranziranje, remiksovanje... Pa, sve je to igra bazirana iskljucivo na licnoj slobodi, ne bi li se nesto pomerilo... a i ako poriv nije "pomeranje", opet je igra, a igra podrazumeva slobodu, kreativnost...

Ta prica sa 99% rada i 1% talenta je komunisticka verzija "istine" primenjiva jedino na izgradnju luke Bar- Beograd! S tim sto je, opet, kod onih koji su je osmislili i projektovali, odnos bio OBRNUT!!! 99% talenta... I, eto, malo rada!

Naravno, ne nipodastavam faktor rada, ali on je tu samo da bi se stvorila rutina, da bi neke stvari za koje ti je bilo potrebno 10 dana, uradio na kraju za 2 ili sl. Bitan je, kao iskustvo, da se ne bi pravile i ponavljale neke greske iz proslosti... ali "radnik" moze da bude skoro svako... A talenat je nesto "bogom dano" i tu nema ali!

Svakako, imas pravo na svoje mishljenje! Pozdrav... Vidimo se na "Koridoru 10"! Hahaaha
perun is offline  
Old 27-08-2006, 03:45 PM   #13
Danny Lou
Pro Member

Danny Lou's Avatar

Ajnstajn je da malo veci procenat za talenat (95% rad - 5% talenat) ali gledajuci neke aranzmane (uvod,strofa,refren,uvod,strofa,refren,modulacija/improvizacija,refren solo, refren full) a mislim da ih je danas vise i da takvi aranzmani/pjesme bolje prolaze dovodi do one konstatacije 99% rad/zanat 1,1% talenat...
Apsolutno se slazem za slobodu, igru, eksperimentisanje i sve one osjecaje koji ti se javljaju kao kad si sa zenom kojoj radis sta hoces (mimo sadizma i perverzije a u granici "neke" normale ). Ali perune kada realno pogledas zemlja u kojoj zivis i trziste za koje radis da li ti daje to sve? Malo je komplikovano pricati a da ne zadjes u filozofiju jer *ebi ga ipak je muzika nematerijalna stvar...
cekam te na Koridoru 11...

https://goo.gl/images/Elp8Ee
Danny Lou is offline  
Old 27-08-2006, 04:00 PM   #14
perun
Pro Member

perun's Avatar

Quote:
Ajnstajn je da malo veci procenat za talenat (95% rad - 5% talenat)
Jel' vidis? A ne kao prica za radne akcije posle II svetskog! Pametan je taj Ajnstajn...

Quote:
Ali perune kada realno pogledas zemlja u kojoj zivis i trziste za koje radis da li ti daje to sve? Malo je komplikovano pricati a da ne zadjes u filozofiju jer *ebi ga ipak je muzika nematerijalna stvar...
E, pa vidis... Naravno da su "okviri" ovde jako osetni, bez obzira sto mi vec godinama radimo, ajde, nazovi top, ili bolje receno "budzetne" projekte. To nema veze sa novcem, mnoge zanimljive stvari radili smo ili bez novca ili za malo novca... Naravno, ako nam je to bio gusht! Ali, zapamti, nikada ne bi, bez obzira sto odgovaramo za mnogo stvari, firma smo, imamo odredjeni kredibilitet itd.., radili nesto gde se ne prolazimo u bar 10% te price... MI LICNO! Prema tome, kao sto nisi rekao- MUZIKA JE NAZALOST MATERIJALNA STVAR, ali mozemo uvek da joj dodamo i sitnu primesu "nemnaterijalnog", tj. bezinteresnog, i da uzivamo u njoj, makar bila i Shemsa Suljakovic u pitanju!

Pozdrav...

Quote:
cekam te na Koridoru 11...

Hahaha, batali... NI "desetku" nisu zavrsili!
perun is offline  
Old 27-08-2006, 04:30 PM   #15
Danny Lou
Pro Member

Danny Lou's Avatar

ha,ha meni jos malo fali da zaplivam takvim stilom... valjda ide sve sa godinama.... nema sta perune kad dodjes u bl javi pa da odemo na kafu jos koju pametnu da mi kazes pozdrav!

https://goo.gl/images/Elp8Ee
Danny Lou is offline  
Old 30-08-2006, 05:44 PM   #16
tom
Senior Member

tom's Avatar

Ne znam koliko je rad a koliko talenat ali 1 posto sigurno nije.

Niko te ne cijeni na osnovu tvojih "naucnih" pretpostavki o aranzmanu vec koliko je on muzikalan,kreativan ajd da kazemo inovativan.Sve je u nekom umjetnickom domenu.

Pa zar nije jednom nasem kolegi(znas dobro kojem) i propao posao jer je beskrajno kenjao o frekvencijama,prostornom rasporedu,gluvim sobama(od cega i ti patis),AKAI-ima,Cool Editu.Naravno,bastardne teze o prednosti Cubase VSt-a spram novijih verzija,itd.Uz sve to,aranzmani su mu zvucali kao nogom ukucan aranzer a ritam sekcija kao sa PSR-38-ce(boing,pljuc,tam,tam,tam,krshhhh....).

Puno nauke a ni na sta ne lici.

Ne bi sad da kao kontraargument iznosim upravo one koji rade van svih pravila a zvuce najbolje na svijetu(Neptunes i ostala bratija i njima slicni) jer bi to bilo pomalo blasfemozno.

Nisi los lik,pitaj pametnije stvari...

PS: I vrati mi 20 KM.
Old 30-08-2006, 06:27 PM   #17
boggy
Moderator

boggy's Avatar

Quote:
Originally Posted by tom
........jer je beskrajno kenjao o frekvencijama,prostornom rasporedu,gluvim sobama(od cega i ti patis),..............
Hehm... lakse je baviti se ovim pitanjima i ne znati nista o muzickoj produkciji, osim nekog minimuma.
Ako se sve ovo upetlja u pricu oko miksa... onda nema nicega... samo papazjanija... ne moze i jedno i drugo.

pozdrav

bogi

--"We can never see past the choices we don't understand." (Oracle, The Matrix Reloaded)
boggy is offline  
Old 31-08-2006, 09:41 AM   #18
dadson
Member

dadson's Avatar

Zanimljivo ?tivo, ako je 90% ovoga istina

Studio Nightmares!
...the upshot of all this was that studio managers realised they could train up young kids with no experience, turn them into sound engineers at little expense and pay them relatively low wages...

http://www.computermusic.co.uk/tutor...ghtmares/1.asp
dadson is offline  
Old 31-08-2006, 10:08 AM   #19
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

[QUOTE=dadson]Zanimljivo ?tivo, ako je 90% ovoga istina

Studio Nightmares!

SVE JE TACNO, 100%...pa vec sam pisao o tome u par navrata (i osetio na svojoj kozi, ali ne za dugo...)
DaBear is offline  
Old 31-08-2006, 10:17 AM   #20
dadson
Member

dadson's Avatar

[quote=DaBear]
Quote:
Originally Posted by dadson
Zanimljivo ?tivo, ako je 90% ovoga istina

Studio Nightmares!

SVE JE TACNO, 100%...pa vec sam pisao o tome u par navrata (i osetio na svojoj kozi, ali ne za dugo...)
Ma, malo mi je pricha k?o "KUM", ono pokupish sa ulice klinca nauchish ga da radi i onda ga obavezhesh, jer zna da ti neshto duguje, da ti odradjuje posao za male pare.
Na to sam mislio!
dadson is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules