Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Zoran Vračević - Vrač

Zoran Vračević - Vrač Jedan od nasih najrenomiranijih producenata, Clubing/Single Mixing veteran, covjek ciji je spisak uspjesnih radova veoma, veoma bogat (Ceca-London Mix, Las Ketchup (2 singla),Kylie, Jamelia, Bob Marley (2 singla), M People, Gloria Estefan, Bond, Narcoti Thrust (2 singla), Aaron Soul, Sugarbabes, Candice Alley,, Nate James, Kathy Brown, Kristine W, Doobie Brothers, Shystie, Raghav, Negrocan, Alabina, Ladies First, Nio...)

Thread Tools Display Modes
Old 11-09-2006, 06:01 PM   #21
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

Default Re: Novi Mix

I tako slusam ja ovu pesmo i pitam se: A gde je tu VOCE? Ne znam na sta ste se svi nalozili, ali ja nisam mogao da docekam kraj - koje smaranje, ili sto bi rekao Vrac, koja LJIGA.

ono jes' da je old school "house by numbers" - i meni je malo preko glave jer sam uradio preko 100 ovakvih remiksa / produkcija....

Ali ------- ljiga - ne ljiga, dosadno li vec sta - imamo 2 ponude za deal, od Ministrija i Positive (2 najjace dance kuce u Engleskoj)...pa ti vidi...

DaBear is offline  
Old 11-09-2006, 06:59 PM   #22
stigma
Member

stigma's Avatar

To samo dokazuje da je "trenutni" mainstream - ljiga... Dokaz da u diskografskim kucama rade obicni trgovci (sss) ...

Nije siromasan onaj koji ima nego onaj koji nema...
Nevjeruj zenama koje lazu
MySpace
Myspace II

stigma is offline  
Old 11-09-2006, 09:46 PM   #23
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

Quote:
Originally Posted by stigma
To samo dokazuje da je "trenutni" mainstream - ljiga... Dokaz da u diskografskim kucama rade obicni trgovci (sss) ...

mainstream se uvek vodio kao "ljiga"...ne kod mene, nego kod onih koji su kao "cool" i prave muziku za sebe i svojih par poznanika....
Pesma je inace stara disco stvar iz 80-ih, Patricia Rushent je bila pevacica, zove se: I've been looking for you. I nije bila neki hit u to vreme....

A opet zaboravljate, bilo koja vreste muzike da je u pitanju, neko ko to izdaje (i stavlja svoje pare u to izdanje, itd.), ocekuje da nesto i zaradi od toga!!! Ne postoji ni jedan label koji zeli da izdaje ploce koje se ne prodaju!!??!

Ja znam gomilu muzicara / producenata koji "nece da se prodaju" i rade popularnu muziku, nego rade za sebe i ne zanima ih popularnost i uspeh itd, blah, blah...

Meni je sve to kao ona prica o lisici i kiselom grozdju...
DaBear is offline  
Old 11-09-2006, 09:53 PM   #24
stigma
Member

stigma's Avatar

Quote:
Originally Posted by DaBear
A opet zaboravljate, bilo koja vreste muzike da je u pitanju, neko ko to izdaje (i stavlja svoje pare u to izdanje, itd.), ocekuje da nesto i zaradi od toga!!! Ne postoji ni jedan label koji zeli da izdaje ploce koje se ne prodaju!!??!
Nisam ni mislio na tebe vec na diskografe kao sta si i sam naveo...

Nije siromasan onaj koji ima nego onaj koji nema...
Nevjeruj zenama koje lazu
MySpace
Myspace II

stigma is offline  
Old 11-09-2006, 10:56 PM   #25
tom
Senior Member

tom's Avatar

Meni je mainstream uvijek bio drag.

Sta je tu lose pod uslovom da je muzika dobra!?

A svaki guzonja ovog svijeta koji je iznad tebe(moze mu se)hoce na tebi da zaradi i samo to ih interesuje.Sta je tu novo???

Skoro 10 godina R.E.M. je bio takoreci indie a nakon toga komercijalniji od mnogo ljige zajedno.A nisu se bas nesto muzicki prodali(bar nije postala ljiga...).

Ajmo pricat o necem poucnom i korisnom.

U posljednje vrijeme samo seremo(ova muzika valja,slusaj ovo a ne ono).Bez veze je skroz postalo.
Old 11-09-2006, 10:59 PM   #26
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

Quote:
Originally Posted by stigma
Nisam ni mislio na tebe vec na diskografe kao sta si i sam naveo...

pa i ja sam mislio na njih....ali ako neko resi nesto da izda, podrazumeva se da bi bilo dobro da se proda!!!
Koga danas u svetu zanimaju pesme i projekti koji ce se prodati u 500 primeraka?

Sad bar svako moze sam sebi da izda plocu, pa po toj liniji, ako nece da ti izdaju drugi izdaj sam sebi..(Snoop?) Pa kad (i ako ) se ploca proda sama od sebe, onda ce je vec neko primetiti, potpisati, izdati kako treba i (samim tim) pretvoriti u "ljigu" ...
DaBear is offline  
Old 12-09-2006, 12:15 AM   #27
perun
Pro Member

perun's Avatar

Quote:
Ali ------- ljiga - ne ljiga, dosadno li vec sta - imamo 2 ponude za deal, od Ministrija i Positive (2 najjace dance kuce u Engleskoj)...pa ti vidi...

E, jebi ga sad Vrach. Ispade da niko ne sme da popljuje tvoj rad! Sme, i treba, ako vec kachish nesto, svi imaju pravo da iznesu svoje utiske. A argumenti "odbrane" su ti smesni! Majke mi... Pa sta sad, ako je (a jeste) sve nase projekte izdavala neka, nazovi, mega kuca odavde, to znaci da su svi do jaja? Mislim da ne. Tiraz, cak i u ovoj bednoj zemlji, kao i kolicina emitovanja odredjuje koji je materijal kako prosao. A ne diskografska kuca koja je to "procenila" i platila. Ako pricamo o produkciji ili tripu, to je nesto drugo, tj. tek tad nema veze. A ovo sigurno neces prodati u 1000000 primeraka, jer je trziste takvo kakvo jeste. Prema tome, cak nema mesta ni za takvo "lozenje"... Ali ok, nemoj da me tumacis pogresno!

Necu da se mesham, ne volim da komentarisem tudje radove, ali svako ima pravo da kaze sta misli. Isto tako mislim da ti se preterano puno ljudi ovde bez razloga uvlachi u bulju! Cuvaj se... Kafa te cheka...
perun is offline  
Old 12-09-2006, 01:08 AM   #28
SnoopDaddy
Junior Member

SnoopDaddy's Avatar

Quote:
...pa ti vidi...
Kad je rec o muzici, ja bih radije da cujem.
Quote:
mainstream se uvek vodio kao "ljiga"...
Jel' to mislis na Bitlse, ili na Santanu, ili na Claptona, ma ne, sigurno mislis na Dilana.
Quote:
ne kod mene
Sine, ljiga je tvoj izraz koji najcesce koristis kad govoris o muzici nekog drugog.
Quote:
nego kod onih koji su kao "cool"
Za razliku od tebe koji si bas, bas "cool"
Quote:
Pesma je inace stara disco stvar iz 80-ih... I nije bila neki hit u to vreme....
Pa nece ni u ovo.
Quote:
...ocekuje da nesto i zaradi od toga!!!
Ti bre, samo o parama, pa da li tebe uopste interesuje MUZIKA?
Quote:
...ako nece da ti izdaju drugi izdaj sam sebi..(Snoop?)
Ovo zvuci poprilicno podcenjivacki, a i dosta glupo s obzirom da ne znas ko stoji iza imana Snoop, pa iako nisam planirao da ista o sebi kazem, sad moram bar nesto osnovno, pa da te onda i ja upitam. Elem, ja sam muzicar i svirao sam u jednoj grupi koja je, u svoje vreme, pretila da ugrozi popularnost i samog Bijelog Dugmeta. Znaci ploce su mi izdavali i pre nego sto si ti poceo da se (uslovno receno) bavis muzikom. Ja jos uvek sviram, a kad si ti zadnji put (ako si uopste) svirao, mislim ono, izadjes pred ljude i sviras, i kada je neko izdao plocu sa tim tvojim sviranjem? Mozda ovo nekom zazvuci kao provokacija, ali nije, cisto zelim da ljudi znaju ko je ko, bez foliranja.
Quote:
Pa kad (i ako ) se ploca proda...
Opet ti o parama. Ja naravno nemam nista protiv para, ali mi one nisu motiv da se bavim muzikom, muzika je na prvom mestu, a pare nekad dodju, nekad ne, ali pare ne mogu da uvecaju, niti da oduzmu zadovoljstvo koje imam kad radim ono sto volim.
Dakle (da se vratimo na topic), u ovom mixu nema ni M od muzike, sve sami sabloni, nevesto sklepani u jednu pesmu, a kad nema muzike ni najbolji remixer tu ne moze mnogo da pomogne.
Quote:
... izdati kako treba i (samim tim) pretvoriti u "ljigu" ...
Ovo zvuci sasvim suprotno od tvoje filozofije, da nesto vredi samo ako se izda (citaj - uzmu pare), inace dzabe trud.

CoolDaddy, Snoop
SnoopDaddy is offline  
Old 12-09-2006, 02:30 AM   #29
Hollywood
Senior Member

Hollywood's Avatar

Quote:
Originally Posted by zvincic
imamo otprilike slicno razmisljanje....

meni ovaj mix nije nista posebno :o

Pusti ga u klubu pa razmisli
Hollywood is offline  
Old 12-09-2006, 10:07 AM   #30
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

Hoooray!
napokon sam uspeo da probudim forum iz uchmalosti i izazovem diskusiju...vec je postalo malo dosadno...

Ja sam i rekao "house by numbers" - ko ne zna to ti je kao kad bojis po brojevima (1-belo, 2 crno, 3 plavo..itd..) nista spektakularno, nista sto neko nije vec cuo 1000 puta, ali RADI POSAO. Verovatno ce se pojaviti na gomili kompilacija, singl mozda udje na neki chart, padnu 2-3 remiks na racun njega i pesma je obavila svoj zadatak i ispunila rok trajanja...
Pa onda idemo sledecu...

pa sva danasnja muzika je konfekcija, izslusas par meseci i zaboravis..pogotovu club scena. DJ-i stalno traze nove pesem / mikseve da vrte...i to se jako brzo menja.

Ako se neko od vas vara da moze da promeni svet svojom muzikom ili ostavi pechat kao Santana i Bob Dylan...varajte se i dalje!

za sviranje...pa ja na svakoj pesmi na kojoj radim - nesto sviram!!
Za uvlacenje u bulju...imam kevlar gace, nista ne prolazi!

I na kraju , ja se trudim da opstanem u " Music Biznis-u" :
znaci Muzika - svira se, peva se, snima itd..
Biznis - radi se posao, naplacuje se, zivi se od toga, kupuju sprave...

ajd' sad....udrite!
DaBear is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules