Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Zoran Vračević - Vrač

Zoran Vračević - Vrač Jedan od nasih najrenomiranijih producenata, Clubing/Single Mixing veteran, covjek ciji je spisak uspjesnih radova veoma, veoma bogat (Ceca-London Mix, Las Ketchup (2 singla),Kylie, Jamelia, Bob Marley (2 singla), M People, Gloria Estefan, Bond, Narcoti Thrust (2 singla), Aaron Soul, Sugarbabes, Candice Alley,, Nate James, Kathy Brown, Kristine W, Doobie Brothers, Shystie, Raghav, Negrocan, Alabina, Ladies First, Nio...)

Thread Tools Display Modes
Old 15-09-2006, 03:32 PM   #1
dacko
Senior Member

dacko's Avatar

Default Par kratkih i konkretnih pitanja...

... da se za promenu manemo filozofije o komercijali...

Lm... treba da uradim remiks neke pesme za nekog lika... postoji ono kao urađena naslovna stvar i sve to ok... Naravno u remiksu sam mislio da izbacim sve sem vokala i jedina začkoljica koja me muči je što je pesma na 110BPM.

Šta radiš u ovakvim slučajevima?

Predpostavljam da za neki dance house bi trebalo da bude bar nekih 120-125-130 bpm-a?

Sa čim strečuješ, tj. šrinkuješ vokale? Neka preporuka?
dacko is offline  
Old 15-09-2006, 03:39 PM   #2
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

Default Re: Par kratkih i konkretnih pitanja...

Quote:
Originally Posted by dacko
... da se za promenu manemo filozofije o komercijali...

Lm... treba da uradim remiks neke pesme za nekog lika... postoji ono kao ura?ena naslovna stvar i sve to ok... Naravno u remiksu sam mislio da izbacim sve sem vokala i jedina za?koljica koja me mu?i je ?to je pesma na 110BPM.

?ta radi? u ovakvim slu?ajevima?

Predpostavljam da za neki dance house bi trebalo da bude bar nekih 120-125-130 bpm-a?

Sa ?im stre?uje?, tj. ?rinkuje? vokale? Neka preporuka?

U stara vremena sam strechovao u Akai-u 6000..radi super samo moras da ga iseckas na kratke fraze.
Sad iskljucivo u Wave Mechanics SPEED-u (TDM verzija za Pro Tools)...ukucas postojeci tempo i ukucas zeljeni tempo i on ga uradi....imam i Serato Pitch 'n' Time, ali SPEED je bolji.
DaBear is offline  
Old 15-09-2006, 10:11 PM   #3
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

[

da zaboravih....minimum 125 BPM..zavisi od stila muzike. 128 je sigurno...vec 130 moze da bude previse..DJ-i uvek malo ubrzaju anyway...
DaBear is offline  
Old 18-09-2006, 11:02 AM   #4
Arthur
MAO

Arthur's Avatar

kolko ja znam Nuendo ima prilicno korektan stretch proces, doduse jedino za ubrzavanje, sto tebi i treba.. na usporavanju vec pravi sranja (kao i svi kolko ja znam)
Arthur is offline  
Old 18-09-2006, 11:52 AM   #5
perun
Pro Member

perun's Avatar

Quote:
Originally Posted by Arthur
kolko ja znam Nuendo ima prilicno korektan stretch proces, doduse jedino za ubrzavanje, sto tebi i treba.. na usporavanju vec pravi sranja (kao i svi kolko ja znam)

I ja glasam za Nuendo! Odlican Time Stretch!!! Naravno, uvek je bolje i lakse ubrzavati stvari, ali u Nuendu smo bezbroj puta nesto i usporili i ne secam se da neki program to bolje radi! Da, bio je neki jeftini programcic koji se super nosio sa usporavanjem, ali, nema veze. Tvoje pitanje je bilo za ubrzavanje...

Dakle, Nuendo! Vidi jel' ima jos nekih sitnih podesavanja/preseta pa cacni malo... Vidi sta ti bolje "radi"!
perun is offline  
Old 18-09-2006, 11:57 AM   #6
Manley
Pro Member

Manley's Avatar

moj glas ide za : synchronic TDM
Manley is offline  
Old 18-09-2006, 12:07 PM   #7
OFF
Pro Member

OFF's Avatar

Quote:
Originally Posted by perun
I ja glasam za Nuendo! Odlican Time Stretch!!! Naravno, uvek je bolje i lakse ubrzavati stvari, ali u Nuendu smo bezbroj puta nesto i usporili i ne secam se da neki program to bolje radi! Da, bio je neki jeftini programcic koji se super nosio sa usporavanjem, ali, nema veze. Tvoje pitanje je bilo za ubrzavanje...

Dakle, Nuendo! Vidi jel' ima jos nekih sitnih podesavanja/preseta pa cacni malo... Vidi sta ti bolje "radi"!
MPEX algoritam ili nesto drugao?
Old 18-09-2006, 12:34 PM   #8
perun
Pro Member

perun's Avatar

Quote:
Originally Posted by OFF
MPEX algoritam ili nesto drugao?

Uhhh... ne secam se! Nisam u studiju, kod kuce sam... Ali zavisi... Nije isto za razlicite stvari. Uzmi pa probaj, igraj se malo. Videces sta ti "radi"...

Nije dobar isti algoritam za glas i ritam! Ili neki sekvencer... Dzaraj malo, pa ces naci pravi!
perun is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules