Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Goran ?impraga

Goran ?impraga Producent i clan grupe Biber razgovara sa vama ne temu produkcije. Radio vi?e godina sa Kornelijem Kova?em i na nekoliko projekata Gorana Bregovi?a. Takodje radio i sa Pavlom Aksentijevi?em, Rambom, Van Gogom, na projektima Bebi Dol, Bombaj ?tampa, Tifa, Kerber, K2, Kiki Piloti. Na velikom broju komercijalnih projekata od Hari Mata Hari, ?eljko Samard?i? pa do Seke Aleksi? ,Mitar Miri? itd. itd...

Thread Tools Display Modes
Old 27-11-2008, 02:51 PM   #21
Mogli
Stara Rumski Elita 2003.

Mogli's Avatar

Default Re: Mala pikanterija za forumase gitarose

Quote:
Originally Posted by Arthur View Post
mislim da je poptuna budala?tina da bend star 30 godina radi i dalje. Nije mi dostojanstveno, a i definitivno je lo?e po scenu. Stariji definitivno mogu da koriste svoje pozicije da dobiju pa?nju medija, (čitaj - ukradu pa?nju medija mlađima), a i onda će prosečni gledaoc da upali top listu i ka?e sebi - e jebem ti zemlju gde Yu Grupa ima novi spot, a Pop Ma?ina sa reizdanjem kultnog albuma ja?e top listu, da ne pominjem Bebi Dol sa njenim osamnaestim best off izdanjem. I ti posle treba nekog da ubedi? da poslu?a neki mlađi bend.
Stvarno ti je razmisljanje u skladu sa avatarom! Pa sta bi trebao da kazes onda za Holandski band Golden Earrings, osnovan 1961?.... Rolingstonse, osnovane godinu dana kasnije?....A tek sta bi rekao za Britansku grupu The Zimmers od 40 članova koji ukupno imaju oko 3.000 godina, a vodja benda je devedesetogodi?nji pevač Alf Kareta?...Sve bi to trebalo u Sibir!!
Mogli is offline  
Old 27-11-2008, 03:22 PM   #22
HeatMan
Moderator

HeatMan's Avatar

i trebalo bi da znash. zajedno sa ac dc-em, metalikom i njima slichnim.
HeatMan is offline  
Old 27-11-2008, 03:27 PM   #23
boom.trass
Member

Quote:
Originally Posted by LACKY View Post
Pedala (tesko primetna) ispod vrata od stradze (rucni rad Cicinog ortaka Gorana)

Vrlo interesantna sprava sa dosta Vintage zvuka. Ne znam da li se na slikama nalazi neka od gitara koje je Goran pravio, ali i to su kvalitetni instrumenti vredni pomena.
Istina, posle albuma Koza Nostra, Corba kao da se ohladila. Ali, svakako , tu su stari hitovi sa gomilom melodicnih solo deonica jednog od najboljih ex yu gitarista.
Meni je drago sto R.Corba snima album. Treba klincima ponuditi nesto drugacije od onoga na sta su navikli.
Bilo bi lepo da postoji nesto novo, a da to nisu nove zvezde granda, ali...
boom.trass is offline  
Old 27-11-2008, 05:55 PM   #24
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Quote:
Originally Posted by Arthur View Post
mislim da je poptuna budalaština da bend star 30 godina radi i dalje. Nije mi dostojanstveno, a i definitivno je loše po scenu. Stariji definitivno mogu da koriste svoje pozicije da dobiju pažnju medija, (čitaj - ukradu pažnju medija mlađima), a i onda će prosečni gledaoc da upali top listu i kaže sebi - e jebem ti zemlju gde Yu Grupa ima novi spot, a Pop Mašina sa reizdanjem kultnog albuma jaše top listu, da ne pominjem Bebi Dol sa njenim osamnaestim best off izdanjem. I ti posle treba nekog da ubediš da posluša neki mlađi bend.
Tako je. Ja bih otišao korak dalje i zabranio svima starijima od 30 godina da slušaju muziku, a kamoli da budu producenti, muzički urednici ili menadžeri. A ako nekome od tih matorih padne na pamet da svira na Ušću ili u Areni, odma' da se ograniči broj ulaznica na 200, pa da lepo sviraju pred praznim auditorijumom, a ne tamo da se nešto k''če

Ajde brate, kakve veze ima RČ sa "mlađima"? Verovatno nikakve, osim što i neki "mlađi" idu na njihove koncerte, a bez da ih iko tera Što bi rekao Marčelo: "ako misliš da si bolji od njih - onda budi bolji od njih".

Ni Bora ni Džindžer nisu krivi što je "mlađima" lakše da se vade na monopol matoraca nego da pronađu svoje alternativne puteve do Ušća, Arene ili Hipodroma. Ako im je to uopšte cilj. Ne bih da pričam o top-listama, pošto one na ovim prostorima nikada nisu imale smisla. Mislim - i Jarboli i Dža ili Bu se pojavljuju na top listama pa se to ne odražava na posetu njihovih nastupa...

Opet, nije da se nimalo ne slažem sa tobom - "slučaj Bebi Dol" je tuga i čemer. Kao i slučaj pevača jednog od mojih ranijih bendova (onog ćelavog čiji nadimak počinje na D).

"Slučaj RČ" je sasvim drugačiji. Da li bi ti prekinuo karijeru u trenutku kada još uvek možeš da skupiš par desetina soma duša na jednom mestu? Od sveg srca ti želim da jednom dođeš u takvu dilemu.

Pozdrav,

Vasa

P.S. (on-topic edit) Ja ne znam šta bih radio sa ovolikim gitarama, osim što bih ih verovatno po ceo dan štimovao. Ali poštujem svačiji fetiš.

Last edited by awacs; 27-11-2008 at 06:26 PM.
awacs is offline  
Old 27-11-2008, 07:40 PM   #25
HeatMan
Moderator

HeatMan's Avatar

Quote:
Originally Posted by awacs View Post
Što bi rekao Marčelo: "ako hocesh protiv njih - onda budi bolji od njih".

P.S. (on-topic edit) Ja ne znam šta bih radio sa ovolikim gitarama, osim što bih ih verovatno po ceo dan štimovao. Ali poštujem svačiji fetiš.
prvi deo sa quoteom, fixed.

shto se psa tiche. mislim da se te gitare retko rashtimavaju
HeatMan is offline  
Old 27-11-2008, 08:17 PM   #26
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Quote:
Originally Posted by HeatMan View Post
prvi deo sa quoteom, fixed.

shto se psa tiche. mislim da se te gitare retko rashtimavaju
Ma da, ni moj Framus Les Paul se ne ra?timava, osim kada mu promenim ?ice. Ali pred kraj karijere sam uleteo u trip manijakalnog menjanja ?ica svaka tri-četiri dana. Psihijatrija

Pozdrav
Old 27-11-2008, 08:23 PM   #27
shigumicu
Senior Member

shigumicu's Avatar

Quote:
Originally Posted by HeatMan View Post
i trebalo bi da znash. zajedno sa ac dc-em, metalikom i njima slichnim.
Uff, ova izjava ti bas i nije na mestu.
shigumicu is offline  
Old 27-11-2008, 08:46 PM   #28
Reinhardt
Pro Member

Reinhardt's Avatar

Quote:
Originally Posted by idekius View Post
Nisu pikanterija samo gitare, već i informacija da nekada?nji mega-band, jedan od najprodavanijih na ovim prostorima, band koji je punio hale ?irom ex SFRJ, a ispred hala su se dali videti momci i devojke sa nacrtanim onim ribljm skeletićem na licu , snima CD...

Lično, Boru ne mogu da smislim zbog njegove politizacije muzike na jedan vrlo ru?an i banalan način.. ali, do albuma "Osmi nervni slom" (zaključno sa tim albumom)... hmmmm... be?e to veliki band... ba? veliki... i la?u oni koji danas pričaju da nikada nisu voleli čorbu, a pripadaju malo starijim generacijama. Svi smo mi voleli "Lutku sa naslovn strane", "Dva dinara dru?e" i glupo je to negirati... to su večite pesme i vidim da ih klinci pevaju i danas, ?to znači da su odolele zubu vremena...

Nadam se da će novi CD Čorbi vratiti barem deo popularnosti koji je imala...
slazem şe sa svim recenim i dodajem...kada(ako) ce u hrvatsku?
Reinhardt is offline  
Old 27-11-2008, 09:31 PM   #29
Arthur
MAO

Arthur's Avatar

@awacs
hm, sve bi to još i imalo smisla da zapravo funkcioniše. Eto, koji od tih 50+ bendova je zapravo sa svojom 18tom pločom ostvario neki tiraž? Generacija 5? Yu Grupa? Riblja Čorba će ovim albumom da ponovo razvali "celu Yugu"? Svi pomenuti bendovi nisu DOBRI pa da budemo BOLJI, nego su STARI, i imaju VEZE pa im se lepo daje vremena u studijima, nalaze sponzori za spotove, i emitovanja u pauzama utakmica nacionalnih reprezentacija. Ekonomski, oni su ČIST promašaj. E sad, te iste novce, i medijsku pažnju posvetiti najboljim od armije domaćih mladih bendova, možda se niko neće obogatiti, ali lako može povratiti pažnju javnosti na "nešto drugačije od onog što im se sad servira", motivisiati druge klince da rade i pokušaju da "budu bolji od njih". A što se koncerata tiče, mrka kapa, nek pune tašmajdane kolko oće i koliko mogu, samo nek se ne guze po top listama, nedeljnim popodnevima i sl, sa preskupim spotovima i potpuno idiotskim i besmislenim pesmama. Nemam ništa protiv da stariji svet sluša ono uz šta je odrastao, ali koliko Vas, starijih je zapravo kupilo, ili makar preslušalo "Nojevu Barku", "Badem i So", "Energiju" ili "Kolo"?
Što se Rolling Stonesa i ostalih zapadnih fenomena tiče, mislim da su to babe i žabe, jer su u užasnoj manjini, i pritom ni na koji način ne mogu da ugroze neke tamo "Arctic Monkeys", ili svojevremeno "Muse", "Blur" i ostale koji su svoju karijeru počeli užasno rano. I itekako se nasvirali, para namakli i droge pošmrkali.
Arthur is offline  
Old 27-11-2008, 11:00 PM   #30
HeatMan
Moderator

HeatMan's Avatar

Quote:
Originally Posted by awacs View Post
Ma da, ni moj Framus Les Paul se ne raštimava, osim kada mu promenim žice. Ali pred kraj karijere sam uleteo u trip manijakalnog menjanja žica svaka tri-četiri dana. Psihijatrija

Pozdrav
to ti kazem.. ja menjam jednom u 20 dana.. tek kad potpuno izgube zvuk...

Quote:
Originally Posted by shigumicu View Post
Uff, ova izjava ti bas i nije na mestu.
ma daj.. poslednji album? bukvalno da poslednji put pokupe pare..

izvrteli par akrda iz njihovih popularnih pesama napisali nabrzaka tekstove i kao imamo album..

na kolac i njih i sve.

sad ce da izadje neshto neobjavljeno od bitlsa..

queen radi opet? ?!

jackson 5 se ponovo skupio

sve ih bre treba nabiti na washington monument
HeatMan is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules