Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Dejan Vučković

Dejan Vučković

Jedan od naših najboljih i najaktivnijih snimatelja, producenata, jedan od glavnih ljudi studia Barba, razgovara sa vama na temu muzičke produkcije.

Sarađivao sa: Duško Gojković, Partibrejkers, Ritam Nereda, Kal, Sergej Ćetković, Darkwood Dub, Vlado Georgiev, Francois Jeanneau, Rambo Amadeus, ChBS, Aleksandra Kovač, Kristina Kovač, ?eljko Vasić, Marija Serifović, Belgrade Film Orchestra...

Thread Tools Display Modes
Old 21-12-2009, 02:40 AM   #31
dvuckovic
VIP Member

dvuckovic's Avatar

Default Re: Mix

Quote:
Originally Posted by Everlast View Post
Ovo mi se cini kao interesantan koncept, ali ga ne shvatih do kraja - to radis sa svakim kanalom koji je u SOLO modu ili ne? I +3VU kad konvertujemo u dbfs bi bilo koliko - -15db, -13db, ...? Aj malo pojasni neke detalje oko ovoga Dejo..thnx
Pa posto si prvo digao sve fadere da bi cuo o cemu se radi u pjesmi, onda ih sve vratis na -infinity, i krenes od prvog, i tako dalje.

Sto se tice konverzije dBu u dBfs, ti ima previse standarda da bi sad preracunavali za svaki, evo ti tabela:

http://www.independentrecording.net/...gain/index.htm

mada mislim da nije direktno na taj nacin primjenljivo na itb, treba probati, naci neku vrijednost koja ima smisla i piciti tako.

dvuckovic is offline  
Old 21-12-2009, 12:32 PM   #32
korenjak
Pro Member

korenjak's Avatar

Jesu li EQ, Reverb i Kompresor nezaobilazna stvar na svakom pojedinachnom kanalu?

Da li se u praksi deshava da se neki kanal ostavi potpuno sirov bez efekata onako kako je snimljen....i samo se kontrolishe putem levela tj fadera na mixeru?

Jesu li nekada u produkciji koristili vishe sirovog neobradjenog zvuka te zbog toga te pesme imaju onako ludacku voznju?

Postoji li po tebi neki efekat koji mora da stoji na traci, da li je to eq, komp ili rev?

Znam da zavisi od konteksta ali uzmimo neki prosek sta najcesce ide na traku od gore pomenutih?

hvala

Last edited by korenjak; 21-12-2009 at 12:39 PM.
korenjak is offline  
Old 22-12-2009, 12:17 AM   #33
sinaj
Member

sinaj's Avatar

kad vec spomenu liquid mix,kakvo je tvoje misljenje o njemu??
planirao sam da investiram u njega,pa zato...

hvala
pozz
sinaj is offline  
Old 18-01-2010, 03:31 AM   #34
dvuckovic
VIP Member

dvuckovic's Avatar

Quote:
Originally Posted by korenjak View Post
Jesu li EQ, Reverb i Kompresor nezaobilazna stvar na svakom pojedinachnom kanalu?
APSOLUTNO NE.

Quote:
Originally Posted by korenjak View Post
Da li se u praksi deshava da se neki kanal ostavi potpuno sirov bez efekata onako kako je snimljen....i samo se kontrolishe putem levela tj fadera na mixeru?
Naravno.

Quote:
Jesu li nekada u produkciji koristili vishe sirovog neobradjenog zvuka te zbog toga te pesme imaju onako ludacku voznju?
Ne znam na sta konkretno mislis, ako oces daj neki primjer, pa mozemo da analiziramo, ali pretpostavljam da mnogo vise ima veze sa sviranjem.

Quote:
Postoji li po tebi neki efekat koji mora da stoji na traci, da li je to eq, komp ili rev?
Naravno da ne. Malo se sto mora.

dvuckovic is offline  

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules