Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Slobodan Marković

Slobodan Marković Nas istaknuti umetnik, klavijaturista, aran?er i producent, radio Delta Project (with Sanja Ilić), Olivera Mandića, Dejana Petkovića, Dadu Topića ("Princeza", "Mia" ), Zdravka Čolića (Kad bi moja bila, Okano), brojne ?pice, d?inglove i najave TV i radio emisija....

Thread Tools Display Modes
Old 18-04-2007, 09:26 AM   #11
milos
Pro Member

milos's Avatar

Default Re: e pa zdravo

U potpunosti te razumem.Kada pogledas da od 90-ih pa nadalje da je Vangelis mnogo koristio romplere i napravio jedne od najboljih albuma .Ocigledno je da je pitanje ko koristi odredjenu spravu i sta moze sa njom da uradi- Laza je svojevremeno uradio "Merge" sa Oberheimom OBX-a i Minijem i ti i Sanja ste odradili "Delta project" na Roladnu D-50 ,Juno-u itd...
Nije vam bilo potrebno 30 najboljih sintova i to veoma cenim
Ja volim zvuk analognih sintisajzera prvenstveno zato sto sam odrastao slusajuci elektronsku muziku koja je radjena na njima i ne bi mogao zamisliti istu muziku sa drugim instrumentima .Mama kaze da sam sa godinu i po dana slusao A stranu "Merge" albuma Laze Ristovskog gde su numere "Beyond the horizon" i "Shadow dance" po cele dane .
Tek pre par godina sam kupio remaster albuma "Delta project" i prijatno se iznenadio kada sam poslusao sve numere za koje nisam znao ko je autor
milos is offline  
Old 18-04-2007, 04:13 PM   #12
alavuk
Pro Member

alavuk's Avatar

cika slobo (ne onaj zlocesti ) , koje drazen zanko ???? slucajno sam pre par meseci krenuo da ripujem taj vinil za nekog druga i dok sam ripovao i inace imam obicaj da citam one podatke ko je sta radio i sl. pa vidim da si i ti tu na spisku , sad malo hvatam "poluge" pretpostavljam da si radio i aranzman za album kao na reklami , koji si sint koristio ??? pretpostavljam da je roland ... e da gledam ove filmove domace iz 70-ih i 80-ih pa ona "cirkuska muzika" recimo na primer otac na odredjeno vreme (valdja se tako zove) ili neke decije "vesele" pesme , koji je to sint ??? onaj "klovnovski" tj tako mi zvuci ... koje su ti od novijih sintova onako po volji ??? sta mislis o groovebox-ovima (Roland MC-505,MC-808,MC-909, yamaha RM1X , korg ELEKTRIBE serija i sl.) kao all in one varijanti ...

xxx says : "Preko dana zemljoradnik a nocu disko zvezda"
alavuk is offline  
Old 18-04-2007, 04:30 PM   #13
slowstar
Pro Member

Quote:
Originally Posted by alavuk View Post
cika slobo (ne onaj zlocesti ) , koje drazen zanko ???? slucajno sam pre par meseci krenuo da ripujem taj vinil za nekog druga i dok sam ripovao i inace imam obicaj da citam one podatke ko je sta radio i sl. pa vidim da si i ti tu na spisku , sad malo hvatam "poluge" pretpostavljam da si radio i aranzman za album kao na reklami , koji si sint koristio ??? pretpostavljam da je roland ... e da gledam ove filmove domace iz 70-ih i 80-ih pa ona "cirkuska muzika" recimo na primer otac na odredjeno vreme (valdja se tako zove) ili neke decije "vesele" pesme , koji je to sint ??? onaj "klovnovski" tj tako mi zvuci ... koje su ti od novijih sintova onako po volji ??? sta mislis o groovebox-ovima (Roland MC-505,MC-808,MC-909, yamaha RM1X , korg ELEKTRIBE serija i sl.) kao all in one varijanti ...
Drazen Zanko, koliko me pamcenje sluzi, pevac iz Hrvatske za koga sam svojevremeno radio neke aranzmane, ali se nesto ne secam koji sint sam koristio, zavisno od godine, moze da bude OBERHEIM FVS4, Roland JUNO 60, neki od ARPova (Odyssey, 2600) ne bih tacno znao, a u filmovima tih godina lako je mogao da bude ARP Odyssey, JUNO 60 OBERHEIM Mini Moog, a decija muzika ako mislis na hor "Kolibri" je sigurno OBERHEIM FVS4...
Sto se Groove BOXova tice, Yamahu i Korg ne znam, sem po fotosima, a ROLAND MC-808 ima moj drug Misa Komnenic, pa sam ga malo "cackao" kod njega, ali licno nista sa njim nisam radio, mada je impresivan, narocito neki demo kojim sam cuo...
Old 18-04-2007, 04:44 PM   #14
DaBear
VIP Member

DaBear's Avatar

pozdrav Slobi...lepo je (i dobro) cuti sta neko ko mnogo svira / aranzira / programira misli o sintisajzerima.
Jedno je "lozenje" kuci, okretanje cut off-a i resonance...a drugo je raditi nesto pod pritiskom studijskog sata / koncerta itd...mislim kad nesto treba da se uradi dobro za odredjeni broj sati / dana i da svi budu zadovoljni.

Ja sam se nagledao "programera" koji "sve znaju" a kad u studiju treba da mi uradi nesto brzo..onda bude: " e pa sine, ne mogu ja brzo, nije sinti bash pogodan za to..ne moze..ili sta vec!"

poslusajte sta cika Sloba ima da kaze..
DaBear is offline  
Old 18-04-2007, 06:30 PM   #15
paki
Banned

.....

Last edited by paki; 18-09-2007 at 11:37 AM.
paki is offline  
Old 18-04-2007, 07:47 PM   #16
slowstar
Pro Member

Quote:
Originally Posted by paki View Post
Moracu sa vama ipak na VI jer ste stariji a i postujem i cenim vas rad pa mi je drago da se nismo zakacili u vezi G4 teme.Mozamo li sada cuti koji sequencer koristite i koliko ste zadovoljni njime?Na kom je kompu i kako vas on sluzi?
Nemoj na Vi molim te, svi mi smo jedno veliko drustvo, a ja se ne osecam matorim uopste, i mislim da je to jedino merilo dal' je neko mator ili ne...
Dakle ja sa radoscu koristim MAC G5 dual 2 GHZ sa 2 giga RAMa, 2 harda SEAGATE SATA HD od po 160 giga, plus dva externa Firewire jedan WD 250 giga i jedan SEAGATE 500 giga, stize mi jos dva od po 750 giga da zamenim interne i "migriram" sve sa njih. Naravno program je LOGIC PRO 7.2.1. MIDI interface je UNITOR 8 MK II, a audio ide preko RME FireFace 800, vezanih na FW 800 konektor, tako da radi vrlo lezerno. Ceo sistem maltene nikada nisam opteretio sa vise od 25% (CPU) a disk usage i ne vidim koliko je mali, posto koristim jako malo audio kanala i plugova, u proseku 6 - 8 kanala, a sve ostalo je MIDI hardware. Sa LOGICom sam prezadovoljan, a koristim ga jos odkako se zvao NOTATOR i radio samo na ATARI kompu, koji je bio svojevrsna "preteca" MACINTOSHa, jer je radio na tada istim procesorima (Motorola). Kada je "portovan" na OSX, imao je neke "decije" bolesti, a i sada hoce da zeza kada mu ucitas neki novi AU plug/in, pa on krene sa cuvenim "validate plugins" i to zna da potraje, a jos nisam nasao nacin da to "bajpasujem" ili ubrzam, ako neko zna, molim za savet...Ono sto cini LOGIC po mom misljenju DALEKO NAJBOLJIM je neopisiva moc u MIDI-ju, fantastican "groove" specijano kada ide preko UNITOR interfacea, kao i maltene neogranicene mogucnosti u manipulisanju audio fajlovima, iako moram da priznam da kada se radi samo o osnovnim manipulacijama sa audiom, PRO TOOLS je malcice brzi, ali cim se nesto kompleksnije radi LOGIC ga prevazilazi po mogucnostima, a mnoge kolege i sa ovog foruma misle da LOGIC bolje zvuci, sto ja ne smem da tvrdim jer nikada nisam mogao bas DIREKTNO side by side da ih poredim....Toliko za sada, da ne smaram, a ako te jos nesto zanima slobodno pitaj, volim da "serinjam" i pismeno i usmeno...
Old 18-04-2007, 08:57 PM   #17
paki
Banned

.......

paki is offline  
Old 18-04-2007, 09:07 PM   #18
roginator
MCI Master

roginator's Avatar

Slozio bih se s Slowstarom Logic i Unitor rade Mrak...MIDI Rocks...Unitor Radi Na PCu.....ima drivere za Xp i bolje radi od drugih Midi Distribucija pa cak i s Cubase nuendo Daw-om
roginator is offline  
Old 18-04-2007, 10:10 PM   #19
paki
Banned

.....

paki is offline  
Old 18-04-2007, 10:53 PM   #20
slowstar
Pro Member

Quote:
Originally Posted by paki View Post
Jel ima neki poseban softver za Unitor i kako se pokrece,samostalno ili iz Logica?
Ima, ko nema Logic, za koji UNITORu ne treba NIKAKAV soft, jer ga odmah "vidi" ima neki lak softver red velicina par mega koji se zove "Unitor Control Software" mislim da ima negde da se skine, a UNITOR je, to garantujem,
NAJBOLJI MIDI INTERFACE IKADA NAPRAVLJEN!!! odgovaram moralno, materijalno i krivicno za svoje reci po tom pitanju, jednostavno "set & forget" a tajming FENOMENALAN!!!! Naravno da radi i na P.C. i na drugim sequencerima, ali se naravno na MACu ponasa bolje, zbog tzv. "interrupta" kojima windows nazalost obiluje, i koji katastrofalno smetaju timingu...
Ponavljam, UNITOR radi i nezavisno - samostalno od LOGICa, znam ih dosta koji ga koriste sa Nuendom, Cubase i slicnim host sequencerima (Kobac, Vlada Negovanovic, Zana Studio, Koka iz Panceva, da ne nabrajam dalje)

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules