Go Back   Rumski Forum > Gost Foruma > Arhiva > Vlado Georgiev

Vlado Georgiev poznati kantautor, producent i tvorac studija "Barba" diskutuje o produkciji sa vama

Thread Tools Display Modes
Old 27-02-2005, 12:45 PM   #1
djole970
Member

djole970's Avatar

Default Jos jedno pitanje ProTools HD

Zdravo Vlado,

Evo ja vec neko vreme postavljam pitanja u vezi HD-a ali nikako da dobijem adekvatan (hocu reci konkretan) odgovor. Naime, u dilemi sam sta da uzmem da li su Protools HD 2 i Control 24 dovoljni za jedan solidan studio? Pri tom ne racunam preamp i mikrofone. Ono sto mene stalno zbunjuje efekti koji dolaze uz protools da li su dovoljno kvalitetni ili ne? I sta jos sve moram da dokupim da bi to bilo funkcionalno? Dakle po tebi pored HD 2 i Control 24 sta jos treba obavezno kupiti (osim naravno kompjutera, preampa i mikrofona)?
djole970 is offline  
Old 27-02-2005, 01:03 PM   #2
vlado
Member

Buduci da hoces da se baziras na software predlazem ti ipak HD3 zbog bla,bla,truc...svega, komfora...Control 24 je ok(mada zamjeram lose fadere)ali kad je PT u pitanju, podrazavam(ko vec nema dobar sto)rad u softwaru. Obavezno uzmi dobar reverb, hardverski. Tipa Lex.Pcm91 ili TcM3000 ili M4000.
Dosta su dobri plugg-inovi sto dolaze uz Tools. Mada ga je najbolje kupovati u jesen jer tada daju dobre bundlove i mozes dobiti bas dobrih efekata u paketu za mnogo manje para nego inace.
Sto se tice pro-tools-a ja sam prezadovoljan. Zvukom najvise.
vlado is offline  
Old 27-02-2005, 01:19 PM   #3
djole970
Member

djole970's Avatar

Odlicno, bas sam tako i planirao Lexicon pcm 91 pod obavezno. Da li je velika razlika izmedju TC M3000 i TC M4000? Sto se tice kompresora kako tu stoje stvari? I sta mi predlazes jos od digidesign I/O uredjaja i da li je bolja varijanta njiohov preamp ili mozda npr. Milennia, Avalon itd. ?

I naravno jedno OGROMNO HVALA na odgovoru.
djole970 is offline  
Old 27-02-2005, 01:47 PM   #4
djole970
Member

djole970's Avatar

Zaboravio sam jos samo da te pitam sta bi mi preporucio od monitora? Da li je DYNAUDIO BM15A ACTIF dobar izbor? I to bi ujedno bilo moje zadnje pitanje.
djole970 is offline  
Old 27-02-2005, 01:53 PM   #5
vlado
Member

Digidesign? Ma nikako njihov pre-amp. Radi jako svijetlo i zvuci ljigavo digitalno. Ja cak ne volim ni zvuk konverzije njihove 192-ke. Ja sam kupio Apogge umjesto toga. Ima par bagica na Apogge-u kod optike ali je zvuk mnogo konkretniji i bolje udara.

Pre-amp? Veliki je izbor. Avalon je dosta dobro rijesenje mada malo mekan.
Focusrite, priznajem samo red seriju (Isa-ne, platinum da ne pominjem)
predlog Red6 ili Red 7(6 je pre-amp i EQ a 7 pre-amp i dynamics). Mislim da je 6 mnogo korisniji zbog fenomenalnog EQ-a. Compresor i limiter mozes dosta korektno uraditi i sotverski. Ako kupujes hardverski compress. a ne bi da bacis mnogo para toplo ti preporucujem Dbx 160A. To je sprava totalno cool i nije skup.
Ipak ne zaboravi da sve to ima smisla ako uzmes bar malo bolji mic.

TcM3000 radi super(imam ga) a M4000 je osiromaseni M6000. Ima dosta algoritama sa njega. Ipak ja nikad nisam vidio TC kao 1. reverb. Tu daleko vise volim Lexicon(kao i pola planete). Ako imas lovu za jedan reverb neka to bude Pcm91. To je super sprava.
vlado is offline  
Old 27-02-2005, 03:09 PM   #6
djole970
Member

djole970's Avatar

Ma jesam u Parizu ali nemam namera da to ovde radim. Ja sam ti cisti balkanac kad je muzika u pitanju i iz tog razloga nemam sa kime da radim ovde. Da me ne shvatis pogresno, jesam narodnjak ali u pozitivnom smislu. Nisam pristalica tzv. turbo folka. Ako imas uvid u rad narodnog orkestra RTS-a onda ce ti biti jasno o cemu pricam i sta volim.

A svi znamo na cemu se sve snima kod nas. Pa sam mislio da bih bar malo mogao popraviti to stanje sa koliko toliko kvalitetnom opremom. Bar onoliko koliko je u mojoj mogucnosti. Zato, blesavo bi bilo da sve to uzmem ovde pa da onda prenosim tamo i placam carinu. Ajde, sam protools i mogu da "prenesem" ali Control 24 nema sanse. )) Shvatas.

Pa dobro, ako vec nisi pristalica Dynaudio-a kazi onda sta bi bila tvoja preporuka? Trenutno imam Tannoy Reveal Actif.
djole970 is offline  
Old 27-02-2005, 04:08 PM   #7
vlado
Member

Tannoy Elippse
vlado is offline  
Old 28-02-2005, 01:05 AM   #8
diviner
Administrator

diviner's Avatar

Quote:
Originally Posted by djole970
A svi znamo na cemu se sve snima kod nas. Pa sam mislio da bih bar malo mogao popraviti to stanje sa koliko toliko kvalitetnom opremom. Bar onoliko koliko je u mojoj mogucnosti
Sve pohvale tvojoj namjeri...prijatno iznenadjenje iako narodnjake veoma rijetko "varim" (slucaja i situacija suprotno uvijek ima, jer smo prosto okruzeni njima).

diviner is offline  
Old 28-02-2005, 05:25 PM   #9
fipke
Senior Member

fipke's Avatar

Quote:
Originally Posted by vlado
priznajem samo red seriju (Isa-ne, platinum da ne pominjem)
predlog Red6 ili Red 7(6 je pre-amp i EQ a 7 pre-amp i dynamics). Mislim da je 6 mnogo korisniji zbog fenomenalnog EQ-a.
da li si imao prilike da uporedis red seriju i d2/d3? bas me interesuje koliko je verodostojan...
(nikad softver ne moze biti verodostojnii vise od 75%)

radio sam bomb factory / real 1176 test i naravno prvi zvuci ko kesa (za ocekivati), voleo bih doduse uporediti bf i uad-ov...

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules