Go Back   Rumski Forum > Mali Oglasi > Komercijalni Oglasi

Komercijalni Oglasi Sekcija u kojoj se mogu vidjeti placeni oglasi

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 15-05-2010, 12:29 PM   #11
Arthur
MAO

Arthur's Avatar

Default Re: Tra?i se ?egrt za studio

mislim da nije to ništa novo. Od uvek su u nekim drugim zemljama gde se stvari rade ozbiljno, poštovao taj surovi vojnički drilling sistem, ne bi li eliminisali većinu tih "prolaznih" interesenata. Dosta drkanja, grubo ophođenje, stroga hijerarhija i slično, teralo je većinu ovih da jednostavno odustanu, a rafinisalo je ljude koji su zaista stomakom zagrejani za tu priču da još jače žele,još se više trude i još više cene svaki sekund i svaku uncu znanja i iskustva koju su uspeli da iskamče.
Eto npr moja situacija sa tih nekoliko momaka sa VETŠ smera koji su dolazili. Dođu, sede, ako nemam klijente, pričamo, zezamo se, ja im objašnjavam i pokazujem kilograme stvari. Oni sede kao na školskom predavanju. Posle par dana cimnem nekog od njih u vatru, oni ni da beknu. Neke elementarne stvari koje sam par puta već izveo i pokazao, kao da nisu nikad videli. Navikli na fax, da mogu uvek da drknu nekog asistenta ili profesora, iako je to već ispredavano. A ja zaista nemam vremena da izlazim na kraj sa razmaženošću, i da po 5 puta pokazujem i crtam iste stvari.
Da se razumemo - ja sam prvi bio šegrt, i 2 godine vijao i smarao čoveka od kojeg sam želeo da učim, baš ciljanog tog jednog. Njemu nije trebao šegrt i nije nikad bio oduševljen mojim prisustvom. Tako da uglavnom nisam mogao da svakih 5 sec nešto zapitkujem ili čak sugerišem. I jako mi jasno kako stvari tu funckionišu, te me sve ovo i dalje jako čudi

@google
nisam ja u akutnom problemu, ja mogu da radim i odrađujem sam sve što se trenutno u studiju dešava. Ali oduvek sam gajio entuzijazam da i nekom drugom nešto pokažem i da posle radimo stvari zajedno i lakše. Dobro je za radnu atmosferu i psihu. Tako da ja stvarno nemam nameru da idem okolo po ulici i cimam decu za rad. Ako ti poznaješ nekog ko je STVARNO napaljen, i upotrebljiv, i da sam kuka kako nema gde da radi i uči, pošalji ga. Sve drugo opet u njima izaziva drugačiji stav, višlji nos, i to sve komplikuje dalji odnos.
Arthur is offline  
Old 15-05-2010, 01:23 PM   #12
google
Banned

Quote:
Originally Posted by Arthur View Post
@google
nisam ja u akutnom problemu, ja mogu da radim i odrađujem sam sve što se trenutno u studiju dešava.
Nisam mislio da si u problemu, vec da ti odgovara malo odmora za nesto sto ne moras da radis, za uzvrat, placas u obuci i koristenju opreme i studija, sto je velokodusno, iako nikom ne treba. Mogao si i sam primetiti.
Quote:
Ako ti poznaješ nekog ko je STVARNO napaljen, i upotrebljiv, i
Napljeni su neupotrebljivi. Naloze se i odustanu.
Quote:
i da sam kuka kako nema gde da radi i uči
I oni koji kukaju nisu ni za sta. Mislim da voli taj posao, iako sam mu rekao da to batali i da radi bilo sta pametnije.

Last edited by google; 15-05-2010 at 01:31 PM.
google is offline  
Old 23-05-2010, 11:25 AM   #13
darkstar
Stara Rumski Elita 2003.

darkstar's Avatar

Kao neko ko je zavrsio dizajn zvuka (ako to ikome ista znaci)...apelujem na sve vas mladje da idete kod arthur-a, ovakva ponuda se retko srece. To je jace znanje nego sto cete ikada steci u knjigama i na fakultetu,znam to dobro, osetio sam to na svojoj kozi .

Svoj studio i to, je lepa stvar.Ali dok do nje dodjete, evo savrsene prilike da nesto naucite...Ovo je ozbiljna investicija u sebe,zao mi je sto ja nisam imao ovakvu priliku kad sam bio mladji...nego cimatao ljude tamo vamo,potrosio brdo vremena na to...

Posto sam i sam vlasnik jednog studija, cenim Arthurov gest, ovo se zaista retko srece. Ali ni ja ne mogu da verujem da nema ljudi koji bi se potukli da ulete tamo ... bas crnjak.A posle svi kazu kako smo u zaostatku sa zapadom bla bla...nije ni cudo.

Ortak je kuvao kafu u nekom nizerazrednom studiju u americi ... skoro dve godine.Tek tada je prvi put dobio da snima nesto sam.

Taj covek sada snima face, a uskoro ce i velike zvezde.

Pozdrav
Mirko
darkstar is offline  
Old 23-05-2010, 12:39 PM   #14
Arthur
MAO

Arthur's Avatar

pa i ja sam kuvao kafe, prao kola i lemio kablove skoro 3 godine
Arthur is offline  
Old 24-05-2010, 09:42 AM   #15
spidermusic
Senior Member

spidermusic's Avatar

Arthure, druze, nista me od svega pomenutog uopste ne cudi. Neki nece da rade ni za novce.

Bilo kako bilo, dodje mi da se prijavim iako ne ispunjavam sve uslove iz tvog oglasa.
spidermusic is offline  
Old 25-05-2010, 05:05 PM   #16
don corleone
Member

I ja bi se vrlo rado prijavio, ali vec idem u skolu za muzicku produkciju i vec imam posla preko glave. Ali ovo sto si ti naveo je stvarno zalosno, sto se vidi i kod nas. Mi imamo uslove za rad onakve kakvi se samo pozeleti mogu. Imamo prazan studio kad hocemo i opet niko nista ne radi. U 4 godina koliko ima, ima 3,4 ljudi koje stvarno interesuje ova stvar, ukljucujuci i mene svi ostali su tu samo u prolazu...
don corleone is offline  
Old 26-05-2010, 12:44 AM   #17
Arthur
MAO

Arthur's Avatar

srećno sa školom
Arthur is offline  
Old 27-10-2010, 01:02 AM   #18
saleizkraja
Junior Member

saleizkraja's Avatar

E pa ako ponuda i dalje stoji, ja se prijavljujem. .xD

www.twitter.com/saleizkraja
saleizkraja is offline  
Old 27-10-2010, 02:34 AM   #19
Arthur
MAO

Arthur's Avatar

jes ti malko više ipak iz ove DJ kulture nego bendovske aa? Pročitaj prvo lepo topik ceo, pa se prijavi na PM ako te stvarno toliko baš ovo zanima.
Arthur is offline  
Old 27-10-2010, 10:15 AM   #20
saleizkraja
Junior Member

saleizkraja's Avatar

Poslao sam ti pm

www.twitter.com/saleizkraja
saleizkraja is offline  
Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules