Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Audio Software

Audio Software VST, DX, AU.... plug-in instrumenti i efekti, modularni sintovi i dizajn modularne sinteze, semplovanje, semplovi i sample libraries diskusije, koje sekvencere, editore, plug-inse koristite. Da li je bolji Sonar ili Cubase? Sound Forge ili WaveLab?..

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 30-04-2005, 12:44 PM   #1
ANITA
VIP Member

ANITA's Avatar

Default Antares Auto Tune

Decki.... trebala bi srediti jednu traku koja je puna sitnih malih falsica koje ne mogu dopustiti (odfuckano je, nije otpjevano, nisam ja jer ne znam fuckati....).... I gledam i vidim da u Antares Auto Tune ima odlicnih opcija koje ne znam koristiti (nema ni help a nemam ni manual).... Ono sto bi htjela je da mu npr. svirajuci na klavijaturi u isto vrijeme "govorim" koje tonove treba srediti. Kako to napraviti? Ima i ona neka krivulja koja bi se dala popraviti nekako...

Ili mi preporucate neki drugi program? Ali treba mi hitno. Imam jos Yamahu Pitch Fix od tih.

Ili ak neko ima da mi posalje mali manualcic antaresa ili nesto? Bas mi se svida taj programcic....

Please.

Thanks
Anita
ANITA is offline   Reply With Quote
Old 30-04-2005, 12:57 PM   #2
SandRob
ton magistar

SandRob's Avatar

kazu da je za ispravljanje tonova najbolji melodine, ali ga ja ne koristin. postoji nacin kako melodine integrirat u cubase i to ce ti shot tocno znat objasnit. mislin da je postupak malo konpliciraniji ali bi trebalo bit ucinkovito.

antares isto ne koristin, ali mislin da je princip isti ko kod yamahe.
ako ti treba popravit samo neka mista, ja ti preporucan da ides selektivno. i da ta mista popravis direktno u nundovom wave editoru.

ako ti je kompletna dionica malo rastimana onda mozes samo insertirat autotune i ucitat mu vrstu sourcea i tonalitet, odnosno skalu. to mos napravit manualno ton po ton. igraj se sa brzinom reagiranja dok ne dobijes 'najprirodniji' rezultat.

ako bas hoces svirat ono sto ovaj treba odsvizjat, onda otvori jedan midi kanal i u midi port (umisto vst instrumenta) ces ucitat autotune. yamaha ima sklopku (to bi treba imat i autotune) di se ukjucuje opcija, da plugin prima midi i onda samo sviras. vodi racuna da sto je veca korekcija, to je i veca deformacija.
bdv: na taj nacin su dobili onaj 'cher efekat', kad jon glas skvice.
Old 30-04-2005, 07:09 PM   #3
ANITA
VIP Member

ANITA's Avatar

Thanks, Sandric.

Inace i ja ovo radim normalno s tonalitetom... ali tu su sad konkretno 2 problema
1. Sve je manje vise "izmedu" jer se Filip trudio to odfuckati tocno, ali je melodija dosta teska jer prelazi iz tonaliteta u drugi, a on nikad nije "profesionalno" fuckao... otpjevati je moze tocno... ali odfuckat teze...
2. kao sto gore rekoh mijenjaju se tonaliteti, trebala bi izrezivati wavic da za svaki podijelim antares u svoj tonalitet...

Sve mi je to izgledalo mukotrpno i dugotrajno... probat cu ovo sto kazes u midi traku.... ili nac manual

DUSHAN S... thanks na PM pomoci na ovu temu, takoder!

Anita
Old 30-04-2005, 07:17 PM   #4
SandRob
ton magistar

SandRob's Avatar

Quote:
Originally Posted by ANITA
Thanks, Sandric.

Inace i ja ovo radim normalno s tonalitetom... ali tu su sad konkretno 2 problema
1. Sve je manje vise "izmedu" jer se Filip trudio to odfuckati tocno, ali je melodija dosta teska jer prelazi iz tonaliteta u drugi, a on nikad nije "profesionalno" fuckao... otpjevati je moze tocno... ali odfuckat teze...
2. kao sto gore rekoh mijenjaju se tonaliteti, trebala bi izrezivati wavic da za svaki podijelim antares u svoj tonalitet...

Sve mi je to izgledalo mukotrpno i dugotrajno... probat cu ovo sto kazes u midi traku.... ili nac manual

DUSHAN S... thanks na PM pomoci na ovu temu, takoder!

Anita
ma pichukanje je zajebano. ja ne mogu ni tona pogodit. :oops:
a jesi provala stavit kromatsku skalu?!
Old 30-04-2005, 07:29 PM   #5
ANITA
VIP Member

ANITA's Avatar

Stavim kromatsku... ali kad je on negdje izmedu polutonova .. onda ode u krivi nekad...

ma neke je tonove izvrsno otfuckao.... neke grozno.. jucer smo to radili 2 sata... i stvarno se izmucili. A to je tek jedna melodija.. zamislila sam 3 koje zajedno stvaraju lijep zboric.... Tako sam se odusevila idejom.. a uopce nije tako lako kako je izgledalo...
Old 30-04-2005, 07:35 PM   #6
milosjeftic
Banned

Quote:
Originally Posted by ANITA
Stavim kromatsku... ali kad je on negdje izmedu polutonova .. onda ode u krivi nekad...

ma neke je tonove izvrsno otfuckao.... neke grozno.. jucer smo to radili 2 sata... i stvarno se izmucili. A to je tek jedna melodija.. zamislila sam 3 koje zajedno stvaraju lijep zboric.... Tako sam se odusevila idejom.. a uopce nije tako lako kako je izgledalo...

Izvini ako je pitanje glupo . Fuckanje je zvizdanje ? Kao Morikone , ?pageti vestern ? Ako jeste verovatno ima dobrih semplova . Ne moras se patiti .
milosjeftic is offline   Reply With Quote
Old 30-04-2005, 07:37 PM   #7
ANITA
VIP Member

ANITA's Avatar

Da, zvizdanje je!

Nemam samplova zvizdanja.. a sudeci po tome kako zvuce samplovi glasa.. sumnjam da ce to zadovoljiti moje kriterije. Recimo samplovi glasa su ustvari izvrsni! ALI.... to zvuci izrezano.. nema prirodnih slajdova izmedu tonova... zvuci neprirodno unatoc prekrasnom glasu svakog tona.... Sad.... vrijedi probati. Ako netko ima samplova... nek javi... ja nisam naisla na njih nikad...
Old 30-04-2005, 07:45 PM   #8
milosjeftic
Banned

Ja sam to negde cuo . Raspitacu se . Pa ?u poslati ne?to ako nadjem . U svakom slucaju probaj i jedno i drugo . Mislim da bi kombinacija oba u isto vreme zvu?ala najbolje . Kao dupleks . Jesteli ga probali ? Bolje ?e zvu?ati , siguran sam . Mo?da ?e morati da se manje pegla ?
milosjeftic is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2005, 01:40 AM   #9
Oggy
Moderator

Oggy's Avatar

Ja sam potpuno prevideo ovaj tvoj problem zbog svega sto sam ti pisao...
Generalno, ja sam imao isti problem sa snimanjem zvizduka, ali sam ga ja imao zbog same visine koju je retko ko mogao kontrolisano i tacno izvesti. Problem kod tune-ovanja zvizduka je u tome sto se signal retko gde prekida, tacnije svaki ton je povezan sa sledecim u koji manje-vise uklizava, te je Auto-tune uglavnom nemocan jedino da ga setujes potpuno opusteno, a onda nisi dobila nista osim izvestacenog zvuka koji i dalje ne stima.
Bojim se da za tebe nemam ni jedan tip, osim da mora da se izvede besprekorno. Nemam pojma... Koliko je komplikovana i visoka deonica? Najpribliznije sto bih mogao da ti pomognem je da pokusam to da snimim licno, pa da ti posaljem mailom. Opet, zavisi da li je deonica previse zahtevna i da li bih i ja tehnicki mogao da je izvedem. Nista dok ne cujem.
Oggy is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2005, 02:00 AM   #10
zvincic
Pro Member

zvincic's Avatar

anita, mene zvizdanje ide poprilicno dobro pa se nudim da pokusam ako hoces
zvincic is offline   Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules