Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Ostali muzički instrumenti i studijska oprema

Ostali muzički instrumenti i studijska oprema Pregled i karakteristike ostalih instrumenata, gitara, mikrofona, preampa, rack efekata, mikseta, patch bays, modula, semplera.... Diskutujte na ovom mestu

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-12-2017, 12:28 PM   #1
jocasrb
Member

Default Mic BM 800 - misljenje?

Pozdrav ljudi...jedan mladji kolega planira da pravi neki kucni studio pa kao da me pita za opremu...i kaze da razmislja da uzme jedan majk od 20e...nisam ni hteo da poslusam kakav snimak daje ali dobro je sto sam proverio ovo malo cudo...
radi se o BM-800 (obicno zlatne boje)... da li neko ima misljenje o ovom mikrofonu? ja kako ga cujem, lepse mi zvuci nego ovaj moj sto imam Tbone SC400 (mozda duplo skuplji)...mozda iz razloga sto me je taj tbone smorio od ovolkog snimanja, mozda je i preamp u zvucnoj kriv za sve..

Primeri:
https://www.youtube.com/watch?v=PSnJHZZqt9M
Pre nego sto sam pitao lika na kom mikrofonu snima, mislio sam da je neki od oko 500e majk...a on mi rece da je bm800 u pitanu i cak bez zvucne nego direkt u laptop (i audicity, verovatno noise eq odradio)

https://www.youtube.com/watch?v=XMiuElvxEFw
huan ima ebacku zvucnu ali opet..
jocasrb is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2017, 12:59 PM   #2
sira
Senior Member

sira's Avatar

Default Re: Mic BM 800 - misljenje?

Pa čuje se odma da mikrofon ne valja baš, fali mu low enda, previše je svjetao, a to obično znači, neupotrebljiv kad se snimka počne kompresirat, Ovo su ti neloše imitacije SM 57-ce i 58-ce, za cca 30-ak eura,

https://www.glsaudio.com/Microphones_c_760.html

snimka će bit upotrebljivija sigurno nego s ovim, iako moram priznat da neloše izgleda
sira is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2017, 09:38 PM   #3
Bockie
Moderator

Bockie's Avatar

Mic od 20 eur...

Ovako...Klotz, npr, recimo da je jedan od proizvođača kvalitetnih kablova, ima i drugih, ali banalno uzimam njih za primer...

Neki malo bolji kabl...M5FM03...Dakle sadrži: Neutrik konektore i 3 metra mc5000 kabla. U EU košta oko 31€.

Ajde-de, može se proći i jeftinije, pa da praviš kabl sam, pa koristiš Klotz my206 best-buy gajtan, pa Amphenol 'mesto Neutrika, skoro isto a ovi drugi deru baš...eto...dođemo opet na ne znam kako manje od xlr m + ž minimalno 500-tinak dinara komad...dakle oko 10 eur samo konektori i kabl...250-tak po metru...

Ne znam kako bi samo upotrebljiv kabl bio 20€ a ne šta drugo, i to da ga sam slemiš, ako znaš kako...

Neko će reći - "Ima i Stagg za crvenu...!"

Naravno! Ima i za manje!

Subotom na "Najlonu" ima što ti srce ište...50-100 din komad.
Sa sve širokim osmehom naših romskih trgovaca, možda će reći da je za peglu ili usisivač doduše,
ali i "dobiž dva za stopedes'...! Mašala!

Dakle, da me neko ne shvati pogrešno - ovo je sve legitimno! Nisam protiv!

Muzika ima dve komponente kroz prizmu konzumenta. Kreativnu i tehničku. Obe se granaju posle, nije bitno, ali najbolje je kad su obe na visokom nivou...

A ne moraju.

Neke pesme kroz istoriju su tehnički upropašćene pa su postale hitovi, jer imaju jaku kreativnu, idejnu komponentu, neke obrnuto...

No, treba razdvojiti hobi i profesionalan rad.

Ako je ovo hobi tvog prijatelja, mikrofon je fantastičan! Možda ima i jeftiniji...neka 'progugla'...a i Alibaba nam stiže...bićemo regionalni centar...awesome!

Bockie is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2017, 10:30 PM   #4
jocasrb
Member

@sira...hmm jeste svetlo, a cuj ovaj prvi klip, de lik pravi neki review...cuju se i niski, verovatno zato sto je skoro pa uso u mikrofon, a posto uglavnom rep snimaju kod nas, slicno bi bilo, ako ne gresim
inace, prva sledeca stvar koju kupujemo je nov mikrofon i verovatno je to sm57 (orig.)...mislio sam da uzmemo i ovaj bm800 cisto radi zezanja (mozda i koristi?)...ali sumnjam sad...ne bih te klonove,kopije mikrofona, nit sam naso neki review,test kako to zvuci na vokalu, ali hvala naravno na predlogu!

@Bockie, oko te racunice i kablova nisam strucan da odgovorim, prepustam drugim clanovima to
ali, da ovi drugari ne planiraju profesionalno to da rade, tj ja sam ih nagovorio nesto do 50e da nadju (jer ne znaju dva takta da odrze) pa da ne bacaju pare za dz...ali koliko vidim u ceni bm800 on je onako, najbolji..sto sam vidjao za sad
Old 12-12-2017, 11:53 PM   #5
Bockie
Moderator

Bockie's Avatar

Zaista nema razlike da li je 20, 30 ili 50 evra... Neka uzme što jeftinije onda...

Old 13-12-2017, 01:03 AM   #6
jocasrb
Member

dobro malo sam i razmisljao na nacin, posto ce meni da salju te vokale da mixam, a ja naviko na mixanje sa jeftinim (=losim, visokim freq) mikrofonima, ovako ce biti najbolje haha
Old 13-12-2017, 01:27 AM   #7
Bockie
Moderator

Bockie's Avatar

Zašto ne ulože 50€ u snimanje vokala u nekom studiju, sa iole boljom opremom?

Samo pitam...

Onda bi razmislili za koju (jednu) pesmu. Pa da tako razmišljaju onda bi vodili računa šta pevaju... ...a onda mi ne bi vodili ovaj razgovor...

Cela stvar košta više, ali ako stvari predstaviš na način:

- Ej, dođe pevač da odvrišti šta ima i ti to snimiš iz 2-3-4 puta...koliko se stigne za npr. jedan sat... Daš nam kanale na USB...a mi posle kući vijamo "reč-po-reč" šta je bolje (ili bar manje loše)...

Možda neko i prihvati... Ima neki 'blanko' termin...nedelja u 3 popodne...na praznik i tako... I to je svrsishodno potrošen novac! Daje rezultat! Čujan, realan!

Onda bi i ti na miksu imao razlog da kažeš - Nešto stvaram! Jer taj vokal 'prolazi' kroz mix..."sedne' u matricu...zovi kako hoćeš...A ti se onda baviš - kako da ude jož bolji...a ne da li se uopšte razume ili žvaće u kompresiji, jel jača 'soba' ili vokal itd...

A ne "igram se restauracje audio signala..."...

...jbg...ali stvarno tako mislim...

Old 13-12-2017, 01:34 AM   #8
jocasrb
Member

oni su dolazili i kod mene da snimaju vokale, za sitne pare kad se sabere sa mixanjem...pa su kao matematicki dosli do zakljucka: aj da kupimo jeftininu opremu pa da posaljemo samo na mix, manje ce (na duze) da nas kosta...
a verujem da ce tesko da im padne kad im kazes 50e da ulaze za pesmu...a cak nisam ni siguran da bi mogli da cuju razliku mikrofona (pa i mixa)...u svakom slucaju, cudni su rep izvodjaci kod nas
Old 13-12-2017, 01:48 AM   #9
Bockie
Moderator

Bockie's Avatar

Pa da, ali onda... ...sve tako dok ne kupe i komp... Posle će da bude - aj sami da miksamo, koji će nam iko...

Dakle, nisu shvatili zašto bi neko drugi bio u procesu... A to nije do njih...

Ali eto, samo nagađam...

Old 13-12-2017, 07:59 AM   #10
jocasrb
Member

verotno su i razmisljali i o toj opciji, ali i odustali...to su oni utripovani klinci, u jednom danu im palo na pamet da snimaju i rade muziku i misle da je to previse prosto i da moze bukvalno svako...ostao sam na nemilost jer me svakva pitanja pitaju, sta je to akord, da li mi je u ritmu bubanj, kako se ubacuju sluske u pc...malo muka, ali primoran sam
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules