Go Back   Rumski Forum > Studijska tehnika i instrumenti > Ostali muzički instrumenti i studijska oprema

Ostali muzički instrumenti i studijska oprema Pregled i karakteristike ostalih instrumenata, gitara, mikrofona, preampa, rack efekata, mikseta, patch bays, modula, semplera.... Diskutujte na ovom mestu

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 17-12-2017, 12:31 AM   #11
sira
Senior Member

sira's Avatar

Default Re: Mic BM 800 - misljenje?

Quote:
Originally Posted by jocasrb View Post
@sira...hmm jeste svetlo, a cuj ovaj prvi klip, de lik pravi neki review...cuju se i niski, verovatno zato sto je skoro pa uso u mikrofon, a posto uglavnom rep snimaju kod nas, slicno bi bilo, ako ne gresim
inace, prva sledeca stvar koju kupujemo je nov mikrofon i verovatno je to sm57 (orig.)...mislio sam da uzmemo i ovaj bm800 cisto radi zezanja (mozda i koristi?)...ali sumnjam sad...ne bih te klonove,kopije mikrofona, nit sam naso neki review,test kako to zvuci na vokalu, ali hvala naravno na predlogu!
Pa svaki mikrofon ima proksimiti efekt, kad se nabiješ na njega, onda bolje uhvati baseve, problem su ti visoki, kad nagaziš snimku kompresijom, a hočeš, jer tako se danas radi, onda će ti snimljeni visoki počet divljat, može se to rješavat eq-om, ali na kraju, uvijek dođe do one, shit in shit out, ja sam od onih koji vole svaki isprobat, tako da sam se naisprobavao svakakvih jeftinih mikrofona, one mikrofone sam ti preporučio, jer radim s njima godinama, nisu kvalitete shure-a, ali su sasvim pristojni, npr, na njima stalno pjevamo na probama, a shurke vadim samo kad snimam, ali radije kupi pravu 57-cu (bolje nego 58-cu, lakše je poslije kupit samo kapicu pa imaš i 57 i 58 )
sira is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2017, 01:03 PM   #12
jocasrb
Member

Quote:
Originally Posted by sira View Post
Pa svaki mikrofon ima proksimiti efekt, kad se nabiješ na njega, onda bolje uhvati baseve, problem su ti visoki, kad nagaziš snimku kompresijom, a hočeš, jer tako se danas radi, onda će ti snimljeni visoki počet divljat, može se to rješavat eq-om, ali na kraju, uvijek dođe do one, shit in shit out, ja sam od onih koji vole svaki isprobat, tako da sam se naisprobavao svakakvih jeftinih mikrofona, one mikrofone sam ti preporučio, jer radim s njima godinama, nisu kvalitete shure-a, ali su sasvim pristojni, npr, na njima stalno pjevamo na probama... )
Bez brige, nisam od onih modernih, ne preferiram kompresiju nesto...ali svakako odustajemo od bm800 pa nastavljamo saskupljanjem para za original 57icu...

Quote:
Originally Posted by sira View Post
a shurke vadim samo kad snimam, ali radije kupi pravu 57-cu (bolje nego 58-cu, lakše je poslije kupit samo kapicu pa imaš i 57 i 58
mozes neki link da mi posaljes za ovo? interesnatno zvuci
jocasrb is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2017, 05:06 PM   #13
sira
Senior Member

sira's Avatar

Sorry, malo sam zastario, to je bilo moguce kod starij sm-ova, novije 58-ce imaju siri navoj, doduse jos se kapsula moze promjenit, al prekomplicirano.

Sm 57 i sm 58 se razlikuju samo u toj kapici

Last edited by sira; 17-12-2017 at 10:03 PM.
Old 17-12-2017, 06:29 PM   #14
awacs
VIP Member

awacs's Avatar

Suština je u tome da, ukoliko postoji novčana stiska, uvek ima više smisla ulagati u dinamičke mikrofone nego u kondenzatorske, a naročito kad se radi o snimanju vokala. Nema ničeg goreg nego pokušavati da se obuzdaju sibilanti kod jeftinih kondenzatorskih mikrofona, a da pritom glas ostane razgovetan.

Pozdrav,

Vasa
Old 17-12-2017, 08:48 PM   #15
jocasrb
Member

@awacs, bas mi je skoro jan odrzao lekciji oko tih jeftinih kondenzatorskih...koliko smo amateri bili, imali smo na umu da 'pratimo' ovu lokalnu konkurenciju pa da uzimamo slicnu (pa i istu) opremu kao oni, ali kako je vreme proslo, kad cujem kako snimaju i sta rade, dobro je sto smo stekli neko znanje...pa eto jurimo sm57 da uzmemo prvo, pa pretpojacalo za majk sledeca investicija
Old 18-12-2017, 11:49 AM   #16
Bockie
Moderator

Bockie's Avatar

Čast kolegama, za preporuku za sm57.

Nisam protiv, već samo da kažem da nisam baš za 57icu u ovakvom slučaju.

Dakle kada ovo treba da bude jedini, početni mikrofon - ne.

E sad, ja to kažem kroz prizmu svog rada u studijima, snimanjima na terenu, višegodišnjeg rada u trgovini muzičkom i studio opremom i sada kao spiker na državnom radiju...

57 ili 58 (po pretpostavci i logici stvari početnika) koji će biti zaboden u neku "integrušu" ili u boljem slučaju startnu usb karticu od stotinak evra...ne daje rezultat kao kada se takav mikrofon priključi na neki iole dobar mikser ili preamp kakav može biti u ozbiljnijoj studijskoj konstalaciji, što bi bio možda i legitiman predlog izbora 57ice...

Ako je neophodno da bude dinamički, nisam protiv, ali takvi su skuplji od kondenzatora. Dakle očuvan 441 bi bio odličan. RE-20 takođe. Ali to je skupo.
Možda bi se moglo protegnuti bar do Shure Beta57. Ali to je već cenovni rang nekog kondenzarca koji bi opet pobedio bar u mom izboru.

Išao bih na kondenzator, ali ne na onaj od 20-30-50 evra...Već pričam o Rode, AudioTehnica, AKG... Što nije daleko u ceni, ali je ipak prvi sledeći korak u zvuku...

AT 2020 je odličan izbor. Na njemu i sada radim emisije, eno ih u 'promociji radova'...120-30€ kod domaćih distributera...

AT 2010 (handheld) (~100€) je možda jeftiniji i od samog sm57 i bio bi opet moj izbor deset puta pre 57ice...! Njom sam snimao vokale na The Frajle, Debelog Romea, Piano Cardinalse...doduše to su live nastupi ali opet bih to ponovio!

Eto, mišljenje br. 2...

Bockie is offline   Reply With Quote
Old 18-12-2017, 12:50 PM   #17
jocasrb
Member

E drago mi je da ima jos nekog sa predlozima...jer se ja ocito ne razumem previse u opremu...
Trenutno sto posedujemo je Tbone SC400...zvucna kartica je: Scarlett Focusrite 2i2 (2.gen)...u kombinacji ove opreme dobijamo ovo: https://www.sendspace.com/file/wlod65
Bolje je da ostavim ovako fajl pa da moze svako ko je zeljan da pomogne moze i da cuje...
ako bih trebao da dam komentar vokala: meni zvuci ovo mnogo flat...i mislim da je to do pretpojacala u focusrite-u...da je unutra ubacen neki onako..jeftin..
naravno, verovatno i mikrofon ne moze neke specijalne rezultate da daje, ali cisto moje neko amatersko misljenje je da je vise do zvucne karte...
ali posto mi nemamo velikih finansija, treba nam 'dosta' vremena da skupimo i za 57icu od naseg snimanja, ideje da kupimo preampove ili novu zvucnu (300+ e) su samo dobra ideja za sad...jer ako tako razmisljamo najmanje 3 god bi nam trebalo...a opet treba i nov mikrofon...

a kupili bi 57 jer je, kako vidim po netu, dobra i za instrumente, snimio bih gitaricu na njoj i mozda neku perkusiju...i dodatno: oprobao bih vokal (reperski, cesca je ta situacija) na 57ici...mislim da ce da da drugacije snimke, mozda i korisnije od ovog tbona sc400...

@bockie...hvala na predlozima naravno, ali eto, te cene mikrofona sto ste predlozili mislim da i nisu prevelike ali nekako nam se ne uklapaju u biznis plan studija
Old 18-12-2017, 01:36 PM   #18
Bockie
Moderator

Bockie's Avatar

Svakako predlažem PROBU pre kupovine. Ima ih svuda, pozajmi, isprobaj...

Bockie is offline   Reply With Quote
Old 18-12-2017, 02:06 PM   #19
sira
Senior Member

sira's Avatar

Evo prosurfah i vidim da AT 2020 košta kao i SM57?!?!?
mislio sam da je puno skuplji, onda radije AT 2020 uzmi!!!

Nisam radio s njim, ali znam koliko dobro zvuće 4040 i 4050, ovo im je "mlađi brat" sigurno bi mogao bit "best buy" i Bockie, hvala na tipu, sad ću i ja počet razmišljat o njemu

@ jocasrb, scarlett je sasvim dobra kartica s pristojnim preampom, ja na poslu upotrebljavam 18i8

Last edited by sira; 18-12-2017 at 02:12 PM.
Old 18-12-2017, 04:48 PM   #20
jocasrb
Member

Nista onda, ostaje mi da se potrudim da pronadjem nekog u nisu pa da testiram to kod sebe..

@sira, hvala na predlogu...gledam sad po yt...ovaj review mi je ok: https://www.youtube.com/watch?v=nzr97dr78jU

po tome bih opet trazio sm57 pre at2020...at mi ima nekako one visoke koji mi se i ne svidjaju bas (pocinju da me nerviraju, kao i kod ovog tbone-a) dok sm57 ima pojacan bass ili smanjene visoke, kako god...ali svakako cu probati da oba testiram pa zakljucim...mozda se i nesto trece javi (mada sumnjam haha)
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules