Quote:
Originally Posted by awacs
Onaj ko je to izjavio ili nema sluha ili nema osećaj za ritam. Truba je fakat i u Meksiko i u Srbiju stigla preko Austrije. Za razliku od Meksika, u Srbiji se trodelni takt nikad nije primio kao dominantan, a i meksički i južnobalkanski odnos prema harmonijama nije baÅ¡ isti. Jebo tu priču, ili makar jebo tog sagovornika. Isto tako bi svaka budala mogla da kaže da je čula gudačku sekciju u Rumuniji, pa da joj je gudački orkestar iz Libana zvučao kao rumunski.
Sve je na svom mestu: niko te ne tera da sviraÅ¡ ono Å¡to ne voliÅ¡, niti te iko sprečava da sviraÅ¡ ono Å¡to voliÅ¡.
Pozdrav,
Vasa
|
E moj Vaso, objasni ti to turistima..
Btw, meni kad spomeneÅ¡ rumunsku muziku, prvo na pamet padne panova frula, to je neÅ¡to autentično (iako je sviraju i u Andima npr)
A kada ljudima kažeÅ¡ srpska muzika, Å¡ta će prvo da im padne na pamet: harmonika ? (Pomoravlje) Truba? (Užice i okolina), Tambura? (Vojvodina) Turbotronik? (splavovi sa priobaljem